Nedostavěný klášter Kuklov


Magické místo, které stojí za vidění. U obce Brloh v části Kuklov se nachází nedostavěný klášter pavlánů s kostelem sv. Ondřeje.Zaparkovat je možné pár metrů od kláštera. Můžete se projít kolem po modré. Zde se vám naskytne krásný výhled do okolí.Zkoušeli jsme také zříceninu Kuglvajt, bohužel zde byla velmi vysoká tráva plná kopřiv, cesta skoro nebyla vidět, a tak jsem to s holkami neriskovala.Klášter se začal stavět v roce 1495, mniši ale byli pobiti nebo vyhnáni a klášter se nikdy nedostavěl.Prohlídka vám zabere pár minut, celkově je výlet cca na 30 minut i s procházkou po modré.Doporučuji spojit s výletem:

zřícenina Dívčí kámen
vrch Kluk
Holašovický Stonehenge
Záboří a Dobčice
zámek Červený Dvůr s parkemBlízko je také Český Krumlov, Netolice a zámek Kratochvíle, Vojenský újezd Boletice.V okolí bohužel není restaurace, WC ani dětské hřiště. Vhodné pro kočárky a malé děti.Znáte také nějaký nedostavěný objekt nebo zříceninu, které vás zaujaly? Dejte mi vědět.

#tipnavylet #vyletypocesku #klaster #kuklov #vyletsdetmi #vyletzafotkou #vylet #thrsdaystyle #sndysaremydays #streetootds #jihoceskykraj #familytime #uzasnecesko #reeltviguva


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *