Krásná Pole

Krásná Pole

Krásná Pole – Přírodní rezervace Kapličky. Lipensko.Máte taky rádi Lipno a okolí? A víte o tom, že zde existuje ještě plno krásných míst, které jsou zcela bez turistů?Nabízím vám tip na výlet, kde narazíte jen na pár cyklistů nebo místních lidí.

Úžasná Krásná Pole a rašeliniště U Překopané hráze.Nejlepší na celém výletě je to, že je vhodný pro kočárky, bohužel je zde jedno ale. Čtěte dál a dozvíte se jaké.Pohodlně dojedete autem po nové asfaltce od Přední Výtoně, ke zbořené rozhledně, která je v mapách zobrazena jako vysílač, zaparkujete a můžete se vydat loukou a lesem k rašeliništi.

Z Přední Výtoně

Z Vyššího Brodu

Cesta tam je z kopce, i když se jedná jen o necelý 1,5 km, terén není úplně jednoduchý, terénním kočárkem ovšem zvládnete. Jen musíte počítat s tím, že zpátky se dost nadřete, je to často do kopce a ještě s kořeny.

Zde zaparkovatDoporučuji tedy spíše pro už déle chodící děti, ideálně pro děti od 4 let.Ale ty výhledy, ticho a krásná příroda určitě stojí za vidění.

Parkování zde

Tip na další zajímavý výlet v okolí Lipna, kde nejsou moc turisté zde.

Čertova stěna – výlet zde.

Vodopády sv. Wolfganga – výlet zde.

#lipensko #lipno #uzasnamista #tipnavyletsdetmi #objevujemecesko #ceskakrajina #jiznicechy #vyletzafotkou #vyletpocesku #vyletskocarkem #louka #loucovice #prehradalipno #raseliniste #vysebrodsko #czechnature #vylet #priroda


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *