Výlet – zřícenina Kozí Hrádek

Výlet – zřícenina Kozí Hrádek

Zřícenina Kozí hrádek nedaleko Tábora láká všechny nadšence zřícenin. Vstupné na zříceninu je spíše symbolické. Celá prohlídka vám zabere cca 60 minut a bohužel není vhodná pro kočárky.

Parkování bez problémů na místním parkoviště hned u hrádku. Zřícenina Kozí hrádek se nachází cca 40 minut autem od ČB.

Jestliže máte dítko, které je schopné alespoň něco ujít, nezoufejte a nechte kočárek v autě nebo u poklady. Dítko přenesete přes lávku a můžete začít z prozkoumáváním zříceniny. Dbejte na zvýšenou opatrnost.

Hned vedle zříceniny je občerstvení a docela hezké dětské hřiště. Tak pokud se vám nechce s dítětem lézt po hrádku a máte doprovod, vystřídejte se a nechte dítě si pohrát.

Trasu prohlídky zdoláváte sami s průvodcovským listem a je jen na vás, jak dlouho na zřícenině budete. Kolem hrádku vede naučná stezka, která je dostupná opět jen pro pěší. Vede zde velké stoupání plné kořenů a můstky. Stezka má ovšem jen 850 metrů, takže si myslím, že není problém s dětmi od 2 let absolvovat pěšky.

Výlet můžete spojit s procházkou kolem rybníku Jezero, který je vhodný pro kočárky. Zajímavostí je, že musíte podejít dálnici D3.

Zajímavost: na vlastní nebezpečí je dovoleno chodit po hradbách.

V půli cesty mezi ČB a Kozím hrádkem se nachází další zajímavý tip na výlet – Borkovická Blata. Výlet popsán zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *